"U Centru mature" - digitalna platforma za maturante

Dragi maturanti!

„U Centru mature“ je nova digitalna platforma koja pomaže u učenju, razumijevanju vrednovanja i ostvarivanju dobrih ishoda na državnoj maturi. Digitalni materijali prvenstveno su namijenjeni maturantima i nastavnicima kao pomoć u trenutačnim okolnostima odvijanja nastave na daljinu. Učenicima su tako trenutačno dostupni digitalni zadatci iz dosad provedenih ispita državne mature za hrvatski jezik i matematiku od obveznih te povijest i psihologija od izbornih predmeta, a u narednim danima i tjednima materijali će se sukcesivno nadopunjavati. Želite li se osobno upoznati s načinom osmišljavanja ispitnih zadataka, vrednovanjem usvojenosti nastavnih sadržaja tijekom srednjoškolskoga obrazovanja, ispitima prethodnih generacija ili samo provjeriti svoje znanje iz određenih područja, potražite digitalne materijale na mrežnoj stranici NCVVO-a pod nazivom „U Centru mature“.