Put oko svijeta s Davorom Rostuharom

25.02.2016.  -  Napisala  Iskra Petak

Moglo bi se reći da smo u utorak 23. veljače proputovali velik dio svijeta s poznatim slobodnim fotografom i putopiscem, velikim zaljubljenikom u putovanja, Davorom Rostuharom koji fotografira i piše za National Geographic, a ujedno je objavio i nekoliko svojih putopisnih knjiga.

"Sloboda nije samo san, ona zaista postoji; iza zidova koje podižemo sami oko sebe", kaže Davor Rostuhar koji je na svoji prvi ozbiljni put, put oko Mediterana, krenuo biciklom. Uslijedila su tu još mnoga putovanja, što biciklom, što motorom, po potrebi i na devama, a sve samo kako bi zadovoljio svoj avanturistički duh, upoznao mnoge kulture, pokušao od zaborava spasiti vjerovanja i mitove rijetkih domorodačkih naroda pred izumiranjem u džunglama Amazone i Papue Nove Gvineje.

Imali smo priliku vidjeti egipatske piramide, antički grad Petru, sve ljepote i strahote diljem mediteranskih zemalja, egzotiku Gvatemale, Amazone i Papue Nove Gvineje, primitivna domorodačka plemena, lavove i gorile, ali i divne fotografije Hrvatske snimljene iz zraka.

"Hrvatska iz zraka" naziv je projekta KEK-a (Klub za ekspedicionizam i kulturu, Zagreb) kojemu je Davor Rostuhar predsjednik, a  cilj mu je upoznati učenike s materijalnom i nematerijalnom baštinom Hrvatske, ulogom UNESCO-a u zaštiti baštine i sl. Stoga će se uskoro u školi postaviti 30-ak plakata s fotografijama Hrvatske već spomenutoga fotografa te popratnih tekstova na temelju kojih će učenici moći sudjelovati u edukativnom kvizu i osvojiti vrijedne nagrade. Ali, o tome za koji dan!

P.S. U školskoj knjižnici možete pogledati izuzetno zanimljive knjige Davora Rostuhara te preuzeti narudžbenicu ukoliko koju od knjiga želite kupiti po iznimno povoljnim cijenama.

P1018222  P1018227