DSD terenska nastava u Beč

18.04.2018.  -  Napisala  Iskra Petak

14. i 15. travnja 2018. godine održana je dvodnevna izvanučionička nastava u Beču za učenike koji pohađaju DSD nastavu. Sudjelovao je 41 učenik u pratnji 3 profesorice: Silvije Hogge-Buder, Jasmine Balling i Valentine Posinjak, a u organizaciji Varaždin Toursa.

Obišli smo dvorac Schönbrunn, gdje su učenici imali priliku vidjeti 22 sobe i vrtove dvorca. Nakon toga uslijedio je višesatni razgled grada s lokalnim vodičem te su učenici upoznali brojne povijesne znamenitosti i ljepote grada, a nakon toga su imali slobodno vrijeme za vlastito istraživanje.

Noćenje s večerom i doručkom bilo je organizirano u lijepo uređenom hostelu/hotelu A&O kod glavnog željezničkog kolodvora. Drugo jutro proveli smo u obližnjem dvorcu Belvedere i razgledali izložbu Gustava Klimta, ali i vidjeli djela brojnih drugih znamenitih umjetnika. Nakon toga smo imali u centru grada slobodno vrijeme za posjet muzejima po vlastitom odabiru, a poslijepodne smo proveli u Prateru. Najprije smo obišli muzej Madame Tussauds, gdje su učenici imali priliku vidjeti i fotografirati voštane figure brojnih poznatih ličnosti iz prošlosti i sadašnjosti. Poslijepodne su proveli na različitim atrakcijama zabavnog parka.

Aktiv stranih jezika

Beč2