Odlični dojmovi s predstave Črna mati zemla

18.01.2018.  -  Napisala  Iskra Petak

Učenici četvrtih razreda gimnazije u subotu 13. siječnja posjetili su Zagrebačko kazalište mladih gdje se prikazivala trenutno vrlo popularna predstava Črna mati zemla. Predstava je napravljena po istoimenom romanu mladog hrvatskog književnika Kristiana Novaka koji je uz mnogobrojne nagrade i dobitnik tportalove nagrade za najbolji roman 2014. godine, a koji su naši učenici obrađivali u sklopu izborne nastave hrvatskog jezika.

Priča o dječaku, njegovoj strašnoj tajni i osjećaju krivnje koja ga prati kroz čitavo odrastanje okosnica je trosatne, kompleksne predstave koja je mnoge rasplakala i zasigurno zamislila. Uz mnogobrojne nagrade, ova je predstava dobitnik Nagrade hrvatskog glumišta za sezonu 2016./2017. za najbolju dramsku predstavu u cjelini.

Ovo je svakako bila jedna od izuzetnih predstava koju su naši učenici imali priliku pogledati, a sve ostale pozivamo da u školskoj knjižnici posude svoj primjerak romana Črna mati zemla.