Održan DSD jezični kamp na Sljemenu

16.01.2018.  -  Napisala  Iskra Petak

Od 15. do 17. prosinca 2017. na Sljemenu je održan DSD jezični kamp za učenike prvih razreda Varaždinske i Međimurske županije. Na kampu je od ukupno 41 učenika sudjelovalo i 8 učenika naše škole koji polaze fakultativnu DSD nastavu za stjecanje njemačke jezične diplome.

Osim tri domaće/domaća profesorice/profesora njemačkog jezika u radu kampa sudjelovalo je i troje njemačkih kolega tako da su učenici imali priliku steći iskustvo učenja njemačkog jezika s izvornim govornicima. Nakon međusobnog upoznavanja na njemačkom jeziku, uvoda u temu i obrade pjesme Johanna Wolfganga Goethea „Erlkönig“, učenici su sudjelovali u literarnim, dramskim, likovnim, govornim i jezičnim radionicama. Zatim su se učenici, ovisno o sklonostima, odlučili za grupu u kojoj su na kreativan način stvarali svoju verziju Goetheovog djela. Na kraju su slijedile prezentacije radova kojima smo svi bili oduševljeni.

Zbog zanimljivog programa, kreativnog načina rada, dobre hrane, korisnih šetnji po svježem zraku, prekrasnog pogleda na Zagreb i Hrvatsko zagorje te novih poznanstava i druženja, učenici se stalno raspituju hoće li se uskoro opet organizirati neki sličan jezični kamp.

Vlado Zagrajski, prof.

IMG 4641 preview DSC08681 preview