Napomena

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/569

Učenici posjetili Tehnički muzej u Beču

19.12.2017.  -  Napisala  Iskra Petak

U subotu, 9. prosinca 2017. učenici 2. CNC te 3. i 4. razreda gimnazije u pratnji profesorica matematike i fizike posjetili su Tehnički muzej u Beču.

Obišli smo odjele energije, prometa, kućanstva, razvoja medija i prirodnih znanosti te u interaktivnom okruženju izmjerili koliko energije možemo proizvesti vrteći se u kolutu poput hrčka, koliko decibela možemo proizvesti svojim glasnicama, kolikom se brzinom spuštamo niz tobogan… Proučili smo i kako se njiše Foucaultovo njihalo, kako Brownovo gibanje ovisi o temperaturi, kako kamen i pero padnu istodobno u vakuumiranoj cijevi, rastavljali smo sile, proučili gibanje planeta i još mnogo činjenica iz fizike koje smo naučili na nastavi, a dosad nismo imali prilike uživo vidjeti.

Nakon muzeja prošetali smo do dvorca Schönbrunn te se potom uputili do gradske jezgre. Slobodno vrijeme iskoristili smo za šetnju centrom Beča i posjet adventskim sajmovima.

Marta Bregović Flegar, prof.

{gallery}569{/gallery}