Obilježen Međunarodni dan volontera

12.12.2017.  -  Napisala  Iskra Petak

Dvadesetak učenika naše škole i ove je školske godine aktivno uključeno u zajednicu kroz volontiranje u udrugama i ustanovama na području grada Ivanca.

Vrijedne učenice tako pomažu u kvalitetnijem provođenju slobodnog vremena korisnika Caritasovog doma za starije i nemoćne Sv. Ivan Krstitelj, sudjeluju i promiču akcije Gradskog društva Crvenog križa Ivanec, surađuju s Udrugom Ivanečko sunce te se po potrebi uključuju u druge akcije. Ove je godine Međunarodni dan volontera, 5. prosinac, u školi obilježen izradom prigodnog plakata koji ističe pozitivne aspekte volontiranja za pojedinca i zajednicu.

Zainteresirani učenici mogu se i tijekom godine slobodno uključiti u rad volonterske grupe te tako djelovati na pozitivne promjene u zajednici.

Ivančica Harjač, prof.