Naši učenici na milenijskoj fotografiji "Sunce"

27.09.2016.  -  Napisala  Iskra Petak

Naš poznati fotograf Šime Strikoman snimio je 23. rujna 2016. godine svoju 529. milenijsku fotografiju u kojoj je sudjelovalo i 200-tinjak učenika i nekoliko nastavnika Srednje škole Ivanec.

U Lepoglavi, koja je 187. grad u kojem je organizirano milenijsko fotografiranje, više od 1000 ljudi formiralo je najpoznatiji motiv lepoglavske čipke, čipku „Sunce“. Tako je na nogometnim terenima Sportsko – rekreacijskog centra u Lepoglavi napravljena ljudska čipka s 12 krakova, dimenzija 60x50 metara. Pritom su učenici naše škole formirali 12. krak čipke te njen centar.

Sretni smo i ponosni što smo imali priliku sudjelovati u takvom nesvakidašnjem događaju kojim je obilježeno i jubilarno, dvadeseto izdanje međunarodnog festivala čipke u Lepoglavi.

strikoman