eu fondovi
opkk
eu-flag
Europska unija
Zajedno do fondova EU

Projekt je sufinancirala Europska unija
iz Europskog fonda za regionalni razvoj

Instalateri i CNC operateri u HEW-u

14.05.2024.  -  Napisala  Iskra Petak

Naši učenici prvih razreda koji se školuju za zanimanja CNC operater i instalater kućnih instalacija danas su u pratnji strukovnih nastavnika Danijela Ribića i Emila Meseca posjetili poduzeće HEW Ivanec d.o.o. koje je specijalizirano za proizvodnju elektromotora, generatora i transformatora. Od ove školske godine našim je učenicima omogućeno obavljanje praktične nastave i u tom poduzeću čime je produbljena suradnja s još jedim važnim lokalnim poslodavcem, a na dobrobit naših učenika koji se školuju za strukovna zanimanja u sektoru stojarstva.

Od stručnjaka zaštite na radu Ivana Putareka i voditelja proizvodnje Nenada Bregovića, učenici su naučili više o procesu proizvodnje elektromotora, rotora i statora, o tehnologijama koje se koriste u njihovoj proizvodnji te značaju i primjeni ove vrste proizvoda u mnogim granama industrije. Također su se upoznali s različitim odjelima poduzeća što im je omogućilo da bolje razumiju proces proizvodnje i specifičnosti elektromotora.

 

Pročitano 144 puta

Back to top