eu fondovi
opkk
eu-flag
Europska unija
Zajedno do fondova EU

Projekt je sufinancirala Europska unija
iz Europskog fonda za regionalni razvoj

Petra i Lana sudjelovale na nacionalnoj razini kviza znanja "Mreža čitanja"

14.05.2024.  -  Napisala  Iskra Petak

U petak 10. svibnja, održana je nacionalna razina kviza znanja "Mreža čitanja". Učenici naše škole redovito sudjeluju na svim razinama ovoga projekta za poticanje čitanja kojega organizira Hrvatska mreža školskih knjižničara uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja. Ove su godine na nacionalnoj razini sudjelovale Petra Blaško i Lana Stolnik koje u kvizu sudjeluju već treću godinu zaredom te time pokazuju svoju strast prema čitanju iz užitka.

Ovogodišnji naslovi za čitanje kroz sve tri razine bili su posvećeni temi odrastanja. Na školskoj razini čitao se roman Hotel Wartburg Zorana Žmirića koji  govori o složenom odnosu između roditelja i djece i o tome koliko ti odnosi oblikuju proces odrastanja. Na regionalnoj razini čitao se i grafički roman Perzepolis Marjane Satrapi kojiprikazuje nezaboravno djetinjstvo i odrastanje autorice u velikoj i sretnoj obitelji u Teheranu u doba Islamske revolucije. I na kraju, uz postojeća dva romana, nacionalnoj razini pridodan je klasik književnosti za mlade, Mi djeca s kolodvora Zoo, autobiografski roman o odrastanju Christiane F. koji bezvremenskom temom i potresnom pričom osvaja čitatelje od kraja sedamdesetih godina prošloga stoljeća. Sve ove naslove možete posuditi u našoj školskoj knjižnici!

Petri i Lani čestitamo na sudjelovanju i nadamo se da će nastaviti širiti ljubav prema čitanju među svojim vršnjacima!

Pročitano 99 puta

Back to top