Prvi sastanak Erasmus+ tima UHSR za projektnu godinu 2024./2025.

02.04.2024.  -  Napisala  Iskra Petak

Na stručnom skupu Udruge hrvatskih srednjoškolskih ravnatelja u Zadru od 11. do 13. ožujka 2024. održan je prvi sastanak Erasmus+ tima za projektnu godinu 2024./2025. Nakon vrlo uspješnog provođenja KA1 projekata Udruzi hrvatskih srednjoškolskih ravnatelja u siječnju 2023. godine dodijeljena je Erasmus+ akreditacija. Ciljevi definirani u razvojnom planu su usavršavanje organizacijskih i pedagoških kompetencija ravnatelja potrebnih za inovativno vođenje srednjoškolske ustanove, osnaživanje voditeljske kompetencije ravnatelja za ekološku transformaciju škole te osnaživanje ravnatelja za provedbu digitalne transformacije poslovanja škole i korištenja tehnologije u modernizaciji poučavanja.

Na prvom sastanku članovi tima, među kojima je i ravnateljica Srednje škole Ivanec Lidija Kozina, detaljnije su se dogovorili na koji će način provoditi projektne aktivnosti. Ravnatelji koji su se prijavili za sudjelovanje u projektu 2024./2025. očekuju da će uz podizanje osobnih kompetencija nova znanja stečena na stručnim usavršavanjima uspješno primijeniti u svojim školama.