Science Art Cafe

12.10.2023.  -  Napisala  Iskra Petak
12. listopada 2023. u Srednjoj školi Ivanec proslavili smo Eramus+ dane radi dijeljena pozitivnih iskustava o sudjelovanju u Eramus+ programu i promocije projekta koji se trenutačno provodi u školi pod nazivom „STEM-xhibitions“.
Stoga je u školi održan „Science Art Cafe“, kao jedna od planiranih aktivnosti navedenog projekta. Cilj aktivnosti je bio upoznati sve zainteresirane sudionike sa samim projektom i njegovim rezultatima, o čemu je govorila ravnateljica škole mr. sc. Lidija Kozina. Jedan od rezultata projekta koji je kreiran je pedagoška „E-knjiga za STEM izložbe“, čije su sadržaje predstavile pedagoginja Anja Rutić i nastavnica Ana Čelik. Predavanjem se pobliže objasnilo kako se uvođenjem umjetničkih izložbi učenika i korištenjem nove pedagoške metodologije može utjecati na unapređenje učenja i poučavanja STEM predmeta u srednjoškolskom obrazovanju.
Ovaj događaj bio je prilika za suradnju, druženje i promicanje STEM obrazovanja.