Nova "Libromanija" - zbirka literarnih radova naših mladih pisaca

20.06.2023.  -  Napisala  Iskra Petak

Sada već tradicionalno, na kraju nastavne godine tiskana je Libromanija, zbirka literarnih radova mladih pisaca Srednje škole Ivanec okupljenih u Literarnu skupinu koju vodi profesorica Maja Držaić.

Za sliku naslovnice zaslužna je naša mlada svestrana umjetnica, Emili Kolačko iz 2.G1 razreda. Zbirka je tiskana u 40 primjeraka, urednica i lektorica je Maja Držaić, a za tisak i grafičku obradu zahvaljujemo Grafičkom studiju "Mimi" iz Ivanca. U zbirci se nalaze radovi sa školske i županijske razine Smotre LiDraNo, kratke priče s prvog školskog natječaja za najbolju priču strave i užasa, preporuke za čitanje, kratke priče, jedan roman te pjesnički kutak u kojemu su, između ostaloga, objavljene nagrađene pjesme Lovre Rešetara i Eme Lonjak koje su nagrađene na ovogodišnjoj Po(e)zitivi.

Pravi ljubitelji čitanja Libromaniju mogu preuzeti u školskoj knjižnici - broj primjeraka je ograničen, a priče i pjesme su i više nego izvrsne!

libromanija