1.E u posjetu Drvodjelcu

16.06.2023.  -  Napisala  Iskra Petak

Dana 15. lipnja 2023. učenici 1.E razreda posjetili su tvornicu Drvodjelac d.o.o. u pratnji profesorice Tatjane Putar. Pri dolasku ih je dočekao gospodin Ljubić koji ih je kasnije proveo Drvodjelcem. Učenici su pratili proces proizvodnje od početka, odnosno dolaska materijala, pa sve do kraja, tj. gotovih zapakiranih proizvoda koji se šalju dalje u inozemstvo. Vidjeli su razne strojeve za prerađivanje drva, velika skladišta, zaposlenike, mjesta na kojima se pohranjuje otpad, proces spajanja manjih daska u veće plohe, ručno pakiranje i slično. Čuli su o nekim idejama za nove proizvode te o solarnim pločama koje su također nešto novo za tvrtku Drvodjelac. Učenicima je ovo bilo jedno novo, poučno iskustvo u kojem su osjetili radnu atmosferu te mogli prepoznati nešto od stečenog znanja iz predmeta Ekonomije na primjeru. Kako je bilo, možete vidjeti na fotografijama koje je snimio učenik Leo Murić.

Ivana Roginek, 1.E