Učenici posjetili WE-KR

06.04.2023.  -  Napisala  Iskra Petak

Učenici 2. razreda CNC operatera i 1. razreda instalatera kućnih instalacija sa strukovnim učiteljima posjetili su tvrtku WE-KR u Ivancu, a terenskoj nastavi pridružila se i ravnateljica Lidija Kozina.

U tvrtci su ih dočekali povjerenik zaštite na radu Zoran Petrinjak, poslovođa Slavko Zemljak i šef strojne obrade Alen Kanjir te su svi zajedno prošetali pogonima. Učenici su imali priliku pratiti proizvodni proces od dostave materijala, preko izrade pojedinih komada i njihove montaže pa do gotovih proizvoda. Također, učenici su dobili uvid značenja vlastitog zanimanja u proizvodnom procesu.

Neki učenici također obavljaju praktičnu nastavu u istoimenoj tvrtci pa su oni demonstrirali rad na pojedinim strojevima.

Cilj ovakve terenske nastave je približiti učenicima lokalna poduzeća, njihov predmet rada i radna mjesta kako bi dobili bolji uvid u svoje buduće zanimanje.

Valentina Županić, prof.