Učenici 3.E razreda Srednje škole Ivanec sudjeluju u projektu BUDI FIN

13.12.2022.  -  Napisala  Iskra Petak

BUDI FIN je edukativni program financijske pismenosti za mlade koji provode doc.dr.sc. Andrea Lučić i doc.dr.sc. Dajana Barbić s Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu uz pokroviteljstvo Raiffeisen mirovinskih fondova. Danas se od 10 do 12 sati odvija prva faza provedbe, tj. osnovni program edukacije za učenike (koji traje 3 školska sata), a nakon toga će im u narednom periodu biti ponuđen niz specijaliziranih tema koje će moći odabrati sukladno svom interesu. Iz naše škole u edukacije su se uključili učenici 3.E razreda s Anitom Čelig, nastavnicom ekonomske grupe predmeta.

Osnovni edukativni program uključuje obradu tema koje odgovaraju na sljedeća pitanja:

Što je važno znati o novcu?
Kako i zašto se ponašam s novcem?
Što sve utječe na mene kada odlučujem kada i koliko trošiti?
Kako se mogu unaprijediti?
Kako voditi osobni proračun?
Kako uvijek mogu štedjeti, bez obzira na to koliko imam novaca na raspolaganju?

Vjerujemo da će ovakva edukacija biti zanimljiva i korisna našim budućim ekonomistima. Više o samom programu možete doznati na web stranici https://budifin.hr/

Anita Čelig, nastavnica ekonomske grupe predmeta