Projekt „Multikulturna integracija“ među najuspješnijima u Varaždinskoj županiji

02.06.2022.  -  Napisala  Iskra Petak

U srijedu 1. lipnja u Glazbenoj školi u Varaždinu predstavljena je brošura „Građanski odgoj i obrazovanje u praksi“ te pet najuspješnijih projekata građanskog odgoja osnovnih i srednjih škola. U navedenoj su brošuri objedinjeni svi projekti koji su se ove školske godine provodili u sklopu projekata građanskog odgoja u 33 osnovne i 14 srednjih škola s područja Varaždinske županije. Kroz projekte građanskog odgoja učenike se potiče da sudjeluju u kreiranju i donošenju odluka, da raspravljaju i promišljaju o prednostima i nedostacima te potrebama sredine u kojoj žive.

Varaždinska županija je njihovo provođenje sufinancirala s gotovo pola milijuna kuna, odnosno s 10.000 kuna po projektu. Jedan od nagrađenih projekata je i projekt Srednje škole Ivanec „Multikulturna integracija“ koji se bavi integracijom građana trećih zemalja (konkretno radnicima iz Nepala i Šri Lanke) te njihovim uključivanjem u sve aspekte života. Prema riječima Povjerenstva, "učenici Srednje škole Ivanec uključeni u ovaj projekt uspjeli su pokazati kako granice postoje samo u našim glavama te kako je uvijek pravo vrijeme za napraviti dobre stvari. Okupivši relevantne dionike u lokalnoj zajednici, spojivši ih s novim sugrađanima, na neposredan su način pokazali što znači biti otvoren, progresivan i empatičan moderni mladi europski građanin."

Čestitamo svim učenicima i voditeljici projekta, profesorici Ivančici Slunjski!

Nagradjeni