Učenici na projekciji filma "Ljubav oko svijeta"

08.12.2021.  -  Napisala  Iskra Petak

U petak 3. prosinca, 60-ak je učenika u pratnji nastavnika, pogledalo dokumentarni filma "Ljubav oko svijeta" za kojega su scenarij i režiju napravili Davor i Anđela Rostuhar. Oni su  2019. godine proputovali 24 države na svim kontinentima i u njima snimili više od sto intervjua, da bi u filmu prikazili 33 tople, životne, potresne, jednom riječju - ljubavne priče. Film “Ljubav oko svijeta” usmjeren je na obične ljude, građane, seljane, pripadnike plemena koji o svojim iskustvima govore uglavnom spontano, neposredno, iz glave, nemajući spremne neke već promišljene mudrolije ili definicije.

Ovaj prekrasan film prati i istoimena knjiga koja će se uskoro naći na policama naše knjižnice. Sudeći po izrazito pozitivnim reakcijama učenika koji su odgledali film, vjerujemo da će biti interesa za posudbu knjige!

Zahvaljujemo Kinu Ivanec na gostoprimstvu i omogućenoj projekciji.