Održana završnica natjecanja Znanstvenik u meni

15.06.2021.  -  Napisala  Iskra Petak

U organizaciji Educateama i Društva za edukaciju van okvira kroz projekt Together for Knowledge Inicijativa organizira se natjecanje za srednjoškolce pod nazivom ZUM - Znanstvenik u meni. Za natjecanje učenici samostalno ili u paru biraju temu iz znanstvenog područja. Natjecanje se odvija u dvije faze: online natjecanje – snimanje videozapisa i završnica uživo, koja je održana online u petak 10. lipnja 2021.

U samoj završnici u Komunikacijskoj kategoriji bile su i naše tri učenice: Viktorija Kelemen i Ivana Fulir koje su predstavile "Lava lampu" (mentorica Renata Vlaisavljević) te Daria Vusić s radom "Invazivne vrste i zašto ne možemo nositi naranče na avion (mentor Filip Martinez).

Nakon uživo predstavljenih radova proglašena su prva tri mjesta gdje su Viktorija i Ivana osvojile 3. mjesto. Učenice su nakon 1. faze s predstavljanjem Lava lampe bile na 1. mjestu s najboljim ocjenama stručnog povjerenstva, dok su u završnici u petak ipak osvojile treće mjesto.

Čestitamo učenicama na ostvarenim rezultatima!