Turnir mladih prirodoslovaca 2019.

29.10.2018.  -  Napisala  Iskra Petak

Otvorene su prijave za 5. hrvatski turnir mladih prirodoslovaca, a rok za prijavu je 3. studenog 2018.

Hrvatski turnir mladih prirodoslovaca je natjecanje u eksperimentalnom i teorijskom znanju iz svih područja prirodnih znanosti: biologije, kemije, fizike, matematike i informatike. Natjecanje je pojedinačno i namijenjeno za učenike od 12 do 16 godina (rođeni nakon 1.1.2003.).

Najbolji učenici dobit će priliku predstavljati Hrvatsku na Međunarodnom turniru mladih prirodoslovaca koji će se održati u Minsku, glavnom gradu Bjelorusije.

Kako se uključiti u natjecanje? Odaberite jedan od 17 eksperimentalnih problema iz područja prirodoslovlja, ispunite prijavnicu i krenite u znanstveno istraživanje!

Najbolje učenice i učenici bit će pozvani na Državni turnir mladih prirodoslovaca koji će se održati 13. siječnja 2019. godine u Zagrebu.

Za prijavu( rok je do  3. studenog 2018.) je potrebno ispuniti obrazac na: http://www.iynt.icm.hr/prijava/ . Nakon prijave učenici imaju vremena do 10. prosinca 2018. za riješiti jedan od problema koji izaberu.

Sve informacije o Turniru možete vidjeti i na ovoj poveznici.