Nova dodatna i fakultativna nastava za učenike - prijavite se na vrijeme!

01.06.2018.  -  Napisala  Iskra Petak

Drage učenice i učenici,

od sljedeće školske godine ponudit ćemo vam jezične predmete za koje ste izrazili interes. Radi se o dodatnoj i fakultativnoj nastavi za koju se već ove godine valja javiti razredniku ili vašem profesoru jezika. Uz već poznati vam DSD, omogućit ćemo vam još po jedan sat njemačkog ili engleskog jezika u sklopu projekta "Višejezičnosti u digitalnom i multikulturalnom okruženju". Također, nudimo vam i učenje osnova talijanskog jezika.

DSD nastava (Deutsches Sprachdiplom) koja se odvija od 1. do 4. razreda srednje škole osposobit će vas uz dodatne sadržaje da unaprijedite svoje jezične vještine govorenja, slušanja, čitanja i pisanja. Naša je škola partnerska škola njemačke vlade koja vam u sklopu ovog programa omogućuje polaganje međunarodno priznatog ispita i dobivanje jezične diplome – u 2. razredu na osnovnoj razini (A2/B1), a u 4. razredu na višoj razini (B2/C1).

Uz to, ulazimo u jezični projekt Višejezičnost u digitalnom i multikulturalnom okruženju:

Zapišite se za scensko-literarnu grupu iz njemačkog jezika! Ovdje ćete se imati priliku kreativno izraziti i pripremiti za sudjelovanje i nastupanje na različitim kulturno-umjetničkim događanjima (Max sucht den Superstar, Theaterspiele, Kroatischer Filmwettbewerb, Obilježavanje Europskog dana jezika…)

Učenici od 2. do 4. razreda! Sljedeće školske godine sudjelujte u multikulturalnom projektu uz nove digitalne tehnologije i pripremite se za 21. stoljeće na njemačkom i engleskom jeziku. Iskušajte i unaprijedite svoje jezično znanje u kreativnim analizama online tekstova na stranim jezicima, internetskoj komunikaciji i stvaranju samostalnih digitalnih sadržaja. Dođite na englesku ili njemačku fakultativnu grupu jedan školski sat tjedno i obogatite svoju svjedodžbu još jednom odličnom ocjenom!

Novi predmeti koje nudimo:

• Scensko-literarna grupa iz njemačkog jezika – 1 sat tjedno prema potrebi – za učenike od 1. do 4. razreda – CILJ: sudjelovanje u kulturno-umjetničkim događanjima
  • Fakultativna nastava iz talijanskog jezika – za učenike od 1. razreda – ocjena u svjedodžbi
  • Fakultativna nastava iz njemačkog jezika – 1 sat tjedno – ocjena u svjedodžbi – za učenike od 2. do 4. razreda
  • Fakultativna nastava iz engleskog jezika – 1 sat tjedno – ocjena u svjedodžbi – za učenike od 2. do 4. razreda

CILJ: U okviru globalnih promjena i izazova, koje donose migracijski procesi 21. stoljeća, i stvaranja multikulturalnog okruženja potrebno je inovativnim oblicima učenja engleskog i njemačkog jezika poticati i razvijati jezične i digitalne kompetencije s ciljem uspješnog prepoznavanja i razumijevanja različitosti među kulturama te uspostavljanja međukulturnog dijaloga.

Aktiv nastavnika stranih jezika Srednje škole Ivanec

Pročitano 1953 puta