U ponedjeljak predavanje Marijana Gubine o programu Mirotvorac i knjizi 260 DANA

08.03.2018.  -  Napisala  Iskra Petak

U ponedjeljak 12. ožujka za vrijeme 6. i 7. sata u amfiteatru će gostovati humanitarac i mirotvorac, gospodin Marijan Gubina koji je kao desetogodišnji dječak zajedno sa svojom obitelji proživio najgore dane u zatočeništvu tijekom Domovinskog rata. O tome je i napisao knjigu naziva 260 DANA kroz koju progovara o tragedijama koje su ga pratile, ali i o svojoj misiji da nakon svega toga oprosti te da o opraštanju i toleranciji poučava ljude, što je i program koji projekt 260 dana zagovara.

Sama činjenica da je knjiga 260 DANA uvrštena u kurikulum za Građanski odgoj i da je sve češće uvrštavaju u literaturu iz povijesti i lektiru iz hrvatskog jezika, potvrđuje uspješnost i potrebu ovakvog predavanja. Stoga smo željeli da svi naši učenici imaju priliku čuti svjedočanstvo i poticaj čovjeka koji si je u zadaću dao cilj da pokuša svijet izgraditi u mjesto bez diskriminacije i mržnje, mjesto gdje se cijeni i uvažava raznolikost.

Za vrijeme 6. sata predavanju će nazočiti učenici 1. i 2. razreda, a za vrijeme 7. sata učenici 3. i 4. razreda. Do tada vas pozivamo da u školskoj knjižnici posudite knjigu 260 DANA kako biste se mogli pripremiti za predavanje i bolje razumjeti svrhu cijelog programa kojemu je cilj mirotvorstvo. Knjiga ima samo 100 stranica tako da vam neće oduzeti mnogo vremena, a kroz nju ćete doznati mnogo o Domovinskom ratu i stanju pojedinaca iz tog dijela naše povijesti te se uvjeriti da svaki pojedinac ima sposobnost prevladati čak i najdublje i najraširenije društvene probleme.

Nadam se da ćete i vi doprinijeti stvaranju boljeg svijeta kroz međusobno uvažavanje i poštivanje!