Inovativno obrazovanje za inovativno poslovanje

22.12.2015.  -  Napisala  Iskra Petak

logo inovativno obrazovanje logo fondovi logo esf euflag

Dana 30.11.2015. počela je provedba projekta „Inovativno obrazovanje za inovativno poslovanje“, 3. projekta Srednje škole Ivanec u ovoj godini, sufinancirnog od strane Europskog socijalnog fonda.

Projekt se povodi u sklopu Operativnog programa „Razvoj ljudskih potencijala 2007.-2013.“ iz poziva „Jačanje kapaciteta ustanova za obrazovanje odraslih – faza II“. Ukupna vrijednost projekta iznosi 1.361.244,09 kuna, a visina dodjeljenih bespovratnih sredstava je 1.283.870,22 kuna.

Predviđeno vrijeme trajanja projekta iznosi 12 mjeseci, a projekt će provesti Srednja Škola Ivanec i njezini partneri: Srednja škola Novi Marof i Infoproces d.o.o.

Cilj projekta je povećanje relevantnosti programa i podizanje kvalitete obrazovanja odraslih uvođenjem inovativnih sadržaja i razvojem novih kurikuluma u skladu s potrebama suvremenog poslovanja poslodavaca kako bi polaznici kao Specijalisti poslovne podrške stekli stručne kompetencije i osigurali konkurentnost na tržištu rada. Novo razvijeni programi osposobljavanja za Specijalista poslovne podrške omogućiti  će polaznicima stjecanje širokog spektra primjenjivih znanja u upravljanju  u pojedinim poslovnim funkcijama.

Ciljne skupine projekta su 24 mlade nezaposlene osobe do 29 godina starosti sa područja Ivanca i Novog Marofa, 10 nastavnika, 2 ravnatelja i 2 stručna suradnika Srednje škole Ivanec i njezinih Partera.

Rezultati provedbe projekta su: Analiza regionalnog tržišta rada, razvijen 1 standard zanimanja, razvijen 1 standard kvalifikacija, razvijena 3 kurikuluma temeljena na ishodima učenja, razvijen sustav za e-učenje, 24 osobe upisane u novo razvijene programe osposobljavanja, izrađen plan unaprjeđenja Srednje škole Ivanec i Srednje škole Novi Marof te ojačani materijalni kapaciteti ustanova koje provode projekt.