Obavijest o rokovima prodaje mjesečnih učeničkih voznih karata

30.08.2023.  -  Napisala  Iskra Petak

Poštovani,

u nastavku donosimo obavijesti za autobusni i željeznički prijevoz učenika u šk. god. 2023./2024.:

• Prijevoznik Autobusni prijevoz d.o.o. će od 4.9.2023. do 12.9.2023. obavljati prijevoz za učenike bez kupljenih karata za rujan. Svi učenici 13.9.2023. godine trebaju imati kupljene mjesečne karte, u suprotnom će vozači autobusa naplaćivati vozne karte. Učenici mjesečne karte za sljedeći mjesec mogu kupovati od 24. do 8. u sljedećem mjesecu. Isto se odnosi na punjenje kartica za odlazak na stručnu praksu.

• Učenici koji koriste željeznički prijevoz isti ostvaruju besplatno sukladno Programu Vlade Republike Hrvatske – pilot projekt besplatnoga željezničkog prijevoza djece i učenika osnovnih i srednjih škola na području RH. Detaljnije informacije o samom projektu i ostvarivanju prava na besplatni prijevoz možete naći na mrežnim stranicama HŽ putničkog prijevoza d.o.o. https://www.hzpp.hr/besplatna-putovanja-za-djecu-i-ucenike. Sukladno Odluci Vlade RH i Uputi Ministarstva znanosti i obrazovanja učenici koji ostvaruju navedeno pravo ne mogu koristiti i prijevoz autobusom i obrnuto osim ako nemaju kombinirani prijevoz.

Svim učenicima putnicima potvrde će biti dostavljene u razrede do 11.9.