Prijava za rad u Centru izvrsnosti za nove tehnologije

10.09.2019.  -  Napisala  Iskra Petak

U tijeku su prijave za pohađanje Centra izvrsnosti za nove tehnologije (CENT) za školsku godinu 2019./20. Prijave će se zaprimati do 23. rujna 2019. godine. Planirani početak rada CENTa je 26. listopada 2019. godine, kada će biti i svečanost, a završetak rada u ožujku 2020. godine.

CENT djeluje od 2013. godine u Elektrostrojarskoj školi Varaždin. Svrha Centra je pružiti učenicima osnovnih i srednjih škola potrebno znanje za daljnje školovanje i rad. CENT nudi inovativni i osnovnim i srednjim školama prilagođen program koji će omogućiti podizanje razine znanja iz područja novih tehnologija te time odgovoriti na zahtjeve koje trend svjetskog razvoja postavlja pred nas. Područja iz kojih će se izvoditi radionice u okviru CENTa su sljedeća:
1. Robotika i automatika – na radionici se rade različiti robotski automatizirani sustavi bazirani na Arduinu za osnovnoškolce te industrijski automatizirani sustavi za srednjoškolce, a koji se programiraju kako bi se realizirali različiti zanimljivi i zabavni zadaci iz prakse;
2. 3D dizajn i 3D ispis – na radionici se uče osnove 3D dizajna i 3D ispisa elemenata za potrebe robotike, automatike pa i šire, te se radi s 3D pisačem za plastiku;
3. Internet stvari (engl. Internet of things (IOT)) – na radionici se obrađuju povezivanja uređaja putem interneta, te spajanja uređaja bežično i omogućavanje novih mogućnosti za međusobnu interakciju i njihove kontrole, praćenja i pružanje naprednih usluga, a sve bazirano na Arduinu te korištenju pametnih telefona;
4. Mikroupravljački sustavi - Arduino – na radionici se obrađuju osnove mikroupravljačkih sustava na bazi popularnog Arduina;
5. Obnovljivi izvori energije – na radionici se obrađuju, teoretski i praktično, fotonaponski sustavi za proizvodnju električne energije i solarni sustavi za proizvodnju tople vode.

Detaljnije informacije o CENTu učenici i nastavnici mogu dobiti od voditelja CENTa na e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite..