Nagradni izlet najboljih olimpijaca "Stopama bl. Miroslava Bulešića" 2019.

29.05.2019.  -  Napisala  Iskra Petak

U ponedjeljak 20. svibnja 2019. godine, 6 najboljih ekipa osnovnih i srednjih škola Varaždinske biskupije na natjecanju iz vjeronauka - Vjeronaučna olimpijada, bili su na jednodnevnom nagradnom izletu/hodočašću nazvanom „Stopama bl. Miroslava Bulešića“, koji je organizirao Katehetski ured. Među njima su bili i naši učenici: Zvonimir Jakop, Tihana Belčić, Petra Jakop te mentorica s. Laura Cukar. Olimpijci su prošli Alejom glagoljaša, posjetili su župne crkve Uznesenja BDM na nebu u Humu te crkvu svetog Bartola u Roču. U Lanišću, župi mučeništva bl. Miroslava Bulešića, vjeroučenici su s mentorima prema stručnom vodstvu razgledali župnu crkvu sv. Kancija, Kancijana i Kancijanile te župni ured u kojem se dogodilo ubojstvo, zatim su bili u Pazinskom kolegiju i župnoj crkvi svetog Vinka u Svetvničenatu.