Napomena

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/833

Terenska nastava gimnazijalaca 3. i 4. razreda u Zagrebu

20.12.2018.  -  Napisala  Iskra Petak

18.12.2018. poslije nastave učenici 3.G1 i 3.G2, ukupno njih 36, posjetili su Državni zavod za statistiku i Muzej iluzija u Zagrebu, a učenici 4.G1, 4G2 i 4.G3, ukupno njih 26, Muzej iluzija.

U Državnom zavodu za statistiku predstavljen im je rad zavoda s posebnim naglaskom na infografike kojima se statistika nastoji približiti svakome. Zaposlenice zavoda istaknule su i društvene mreže na kojima je zavod sa svojim podacima, posebno u obliku infografika, sve prisutniji. Zanimljivo je zaposlenici DZS-a nisu samo matematičari, informatičari i ekonomisti, nego i grafički dizajneri i novinari. Učenicima je predstavljena i Statistička olimpijada koja se ove školske godine održava po drugi puta u Republici Hrvatskoj.

U Muzeju iluzija učenici su mogli uživati u općenito jednom razigranoj i zanimljivoj kombinaciji znanosti (prvenstveno fizike i matematike). Bilo je tu optičkih varki, holograma, anti-gravity, amnes i beskonačnih prostora i pametnih igraonica.

Slobodno vrijeme učenici su proveli na Adventu.

Voditeljice:

Marta Bregović Flegar, Marica Dolenec-Jurinić i Petra Hiržin