Napomena

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/790

Terenska nastava u Hrvatski sabor i Nacionalnu i sveučilišnu knjižnicu

19.10.2018.  -  Napisala  Iskra Petak

U poslijepodnevnim satima u četvrtak 18. listopada, 58 učenika sva tri gimnazijska razreda bili su u okviru terenske nastave na jednodnevnom izletu u Zagrebu. Program aktivnosti sadržavao je posjet Hrvatskom saboru te Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici.

U Hrvatskom saboru učenike je dočekao saborski zastupnik i gradonačelnik grada Ivanca, gospodin Milorad Batinić koji je spremno odgovarao na mnogobrojna pitanja naših učenika. Učenici su također nakratko prisustvovali sjednici na kojoj ih je u ime svih zastupnika pozdravio i zahvalio na dolasku gospodin Furio Radin, jedan od podpredsjednika Sabora te su obišli važne dvorane (dvoranu bivšeg Županijskog doma i dvoranu Ante Starčević u kojoj se nalaze portreti svih dosadašnjih predsjednika Sabora) i čuli sve o povijesti i načinima funkcioniranja ove političke institucije predstavničkog tijela naroda u Republici Hrvatskoj.

Nakon slobodnog vremena po gradu, učenici su još razgledali Nacionalnu i sveučilišnu knjižnicu gdje su upoznali njezine najvažnije odsjeke, čuli sve o njezinoj dugogodišnjoj povijesti i tradiciji, vidjeli skrivena spremišta koja čuvaju oko 4 milijuna jedinica građe te doznali sve o načinima i uvjetima korištenja usluga Knjižnice koja će im biti potrebna kao učenicima, ali najviše kao budućim studentima.

Učenicima su pratnja bili profesorica Ivančica Slunjski, knjižničarka Iskra Petak i nastavnik na stručnom osposobljavanju Matija Sever.

{gallery}790{/gallery}