Napomena

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/653

Učenici sudjelovali u Europskom kvizu o novcu

19.03.2018.  -  Napisala  Iskra Petak

Učenici 1.E1 razreda, odnosno četveročlani tim učenika u sastavu Marija Magdalena Jagetić, Jasmina Mesec, Monika Vusić i Dino Vila, 16. su ožujka sudjelovali u online natjecanju Europski kviz o novcu 2018., koji se po prvi puta održao diljem Europe pa tako i u Hrvatskoj.
Riječ je o projektu Europske bankovne federacije koji učenjem i pripremama za kviz želi poboljšati financijsku pismenost mladih diljem Europe. Stoga je Hrvatska udruga banaka u suradnji s Institutom za financijsku pismenost Štedopis i uz podršku Agencije za odgoj i obrazovanje Republike Hrvatske ove godine uoči Europskog tjedna novca organizirala  Europski kviz o novcu. Na natjecanje u Hrvatskoj prijavilo se 146 osnovnih i srednjih škola odnosno 287 timova. U isto vrijeme u natjecanju su sudjelovali mladi iz Albanije, Austrije, Belgije, Bugarske, Crne Gore, Češke, Estonije, Finske, Francuske, Grčke, Mađarske, Njemačke, Islanda, Irske, Italije, Latvije, Litve, Lihtenštajna, Luksemburga, Nizozemske, Norveške, Poljske, Portugala, Srbije, Slovačke, Slovenije, Španjolske, Švedske te Ujedinjenog Kraljevstva.
Kviz se održava na nacionalnoj i europskoj razini putem internetske veze i Yuotube kanala, a pitanja obuhvaćaju područja financijske pismenosti, znanja o novcu, digitalne sigurnosti, matematike, Europske unije i ostalih srodnih tema.
Iako su se naši učenici dobro pripremili zahvaljujući pomoći Nikoline Prašnički, studentice na stručnom ososobljavanju, i na sva pitanja točno odgovorili, nisu osvojili jedno od prva 3 mjesta jer se osim točnosti vrednuje i brzina odgovora. Svejedno, bilo je vrlo interesantno i motivirajuće istraživati i učiti i izvan okvira nastavnih programa i to naravno u novoj „pametnoj“ učionici!

Tatjana Putar, dipl.oec.

{gallery}653{/gallery}