Napomena

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/604

Održane edukacije nastavnika u sklopu projekta „Višejezičnost u digitalnom i multikulturalnom okruženju“

13.02.2018.  -  Napisala  Iskra Petak

U sklopu projekta „Višejezičnost u digitalnom i multikulturalnom okruženju“ 25. i 26. siječnja 2018. godine u Srednjoj školi „Ivanec“ održana je edukacija za nastavnike s ciljem unaprjeđenja digitalne pismenosti i stjecanja vještina korištenja IKT-sustava. Petnaestero je nastavnika tijekom dvodnevne radionice u trajanju od ukupno 16 sati unaprijedilo vještine pretraživanja, korištenja i objavljivanja informacija na računalu te putem interneta, a nastavnici su stekli i korisna znanja o korištenju Carnetova sustava za online-učenje – Loomena te dobili uvid u načine njegove primjene u nastavi i komunikaciji s učenicima. Edukaciju je održao nastavnik latinskog jezika i informatike, Ivica Buzov iz Upravne škole Zagreb, koja je nositelj Projekta.

Kao nastavak stručnog usavršavanja nastavnika u sklopu Projekta kojemu je cilj stvaranje četiriju novih kurikula fakultativnih predmeta iz integrirane višejezične (njemački, engleski i talijanski jezik), digitalne i multikulturalne/interkulturalne pismenosti, 5. veljače 2018. u Srednjoj školi „Ivanec“ održana je i radionica iz metodologije izrade ishoda učenja. Na radionici, koju je održao dr. sc. Boris Jokić, sudjelovalo je sedamnaestero nastavnika iz Srednje škole Ivanec te ravnateljica Lidija Kozina. Tijekom petosatne edukacije, nastavnici su stekli teorijska i praktična znanja u vezi s izradom kurikula i definiranja ishoda učenja.

Petra Svetec, prof.

{gallery}604{/gallery}