Napomena

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/602

Uspješni u projektu „Plastičnim čepovima do skupih lijekova“

12.02.2018.  -  Napisala  Iskra Petak

Naša se škola priključila još jednoj vrijednoj akciji prikupljanja plastičnih čepova pod nazivom Plastičnim čepovima do skupih lijekova, u organizaciji Udruge oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske sa sjedištem u Čakovcu. Naši su se učenici i djelatnici aktivno uključili u akciju te su od početka ove školske godine skupljeni brojni čepovi. Također, pozivamo sve da se i u budućnosti uključe u ovu akciju jer je zaštićeni i nezagađeni okoliš pretpostavka za rehabilitaciju bolesnika i očuvanje zdravlja.

Udruga je projekt osmislila s ciljem stvaranja čišćeg okoliša, poticanja održivog razvoja i educiranja građana o važnosti zaštite okoliša, a kojim će u isto vrijeme pridonijeti bržoj rehabilitaciji i resocijalizaciji oboljelih od malignih bolesti. Skupljanje čepova pokazalo se kao odlična zamisao te je do sad skupljenim novcem od plastičnih čepova Udruga pomogla brojnim oboljelima u kupnji lijekova, terapija i/ili medicinskih pomagala u slučaju kada to ne financira HZZO.

Prikupljaju se svi plastični čepovi iz domaćinstva: čepovi od vode, sokova, jogurta, mlijeka, piva, ulja, octa, instant kave, čokoladnih namaza, omekšivača, šampona, paste za zube, pjene za brijane, itd. Učenici i djelatnici čepove mogu donijeti u školu i ubaciti u kutije i staklenke označene nazivom akcije. Oni će biti poslani Udruzi, koja će ih odvesti na otkup u reciklažne centre, a s dobivenim novcem pomagati liječenje oboljelih.

Zahvaljujemo svima koji su se uključili u akciju te ih pozivamo na daljnje sudjelovanje.

Ivančica Harjač, prof.

{gallery}602{/gallery}