Napomena

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/596

Vito i Mihael posjetili tvrtku Rimac Automobili

08.02.2018.  -  Napisala  Iskra Petak

Naša dva učenika, Vito Petrinjak i Mihael Rodek imali su priliku posjetiti jednu od najboljih tvrtki u svijetu, poznatu Rimac Automobili u Svetoj Nedelji koja se bavi projektiranjem, razvojem i proizvodnjom električnih vozila, pogonskih sustava i sustava baterija. Osnivač tvrtke je mladi inovator Mate Rimac, a djelatnici su učenike proveli po proizvodnom pogonu, pokazali im proces izrade, lakirnicu i materijale od kojih nastaje jedan od najbržih automobila na svijetu, Concept One te ih upoznali s proizvodnim pogonom električnih bicikala Greyp koje također proizvode.

Svoj posjet Rimac Automobilima, učenici duguju Udruzi udomitelja "Nada" Ivanec, koja je zahvaljujujući donaciji Mate Rimca u posjet Rimac Automobilima povela djecu i mlade iz Udruge, a s njima i naša dva učenika. Zahvaljujemo Udruzi udomitelja "Nada" koja je na ovaj poučan i zanimljiv put povela i naše učenike te gospodinu Rimcu koji je sve ovo omogućio! Da je učenicima bilo jako zanimljivo, govori i ovaj njihov osvrt:

"U ponedjeljak, 5. veljače smo posjetili Automobile Rimac pa evo nekih naših dojmova.

Rimac nas je odmah na početku privukao s izlaganjem najpoznatijeg modela, Concept Onea, najbržeg električnog automobila na svijetu. Auto je, kako bi se reklo, "bomba", odlično izgleda, izrazito je brz, no isto tako je i skup. Nakon njega smo išli u razgled tvornice i zgrada u kojima se sve komponente izvode, bilo to one tehničke ili materijalne/estetičke. Upoznali smo se s načinom na koji se svi bitniji dijelovi proizvode, načinom na koji se sklapaju, rade baterije i sl. Na samom smo se kraju susreli i s Greypom  - električnim biciklom koji je opet privukao našu pozornost. Sve u svemu, puno smo toga naučili, upoznali se s osnovama rada tvornice poput ove, načinom na koji se automobili sklapaju (počevši od koncepata, programiranja, digitaliziranja, izrade pa sve do sklapanja u jednu veliku cjelinu). Bio je to zanimljiv susret s proizvodnjom automobila, a tko zna, možda nas to potakne pa se jedan od nas dvojice za koju godinu nađe tamo!"

Vito i Mihael

{gallery}596{/gallery}