Napomena

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/547

Terenska nastava 4. razreda gimnazije

24.11.2017.  -  Napisala  Iskra Petak

Učenici četvrtih razreda gimnazije u četvrtak su 23. studenog posjetili Hrvatski Sabor, Nacionalnu i sveučilišnu knjižnicu te obišli Smotru Sveučilišta u Zagrebu.

U sklopu predmeta Politika i gospodarstvo, učenici su s profesoricom Ivančicom Slunjski razgledali zgradu Hrvatskog Sabora, slušali o njezinoj povijesti, kratko su nazočili samom zasjedanju Sabora, a najviše su vremena proveli u razgovoru sa saborskim zastupnicima Miloradom Batinićem i Anđelkom Stričakom. Budući da su se učenici uistinu dobro pripremili, imali su mnogo pitanja za sugovornike te su tom prilikom pokazali zavidnu razinu zanimanja kako za lokalnu tako i za nacionalnu problematiku. Stoga su učenici bili pohvaljeni od ove dvojice zastupnika, a gospodin Batinić ih je pozvao na organizaciju tribine u školi gdje bi imali više vremena i mogućnosti da pitaju i raspravljaju o raznim temama koje ih zanimaju i zabrinjavaju.

Budući da će sljedeće godine biti studenti, učenike smo također željeli upoznati s Nacionalnom i sveučilišnom knjižnicom. Tako su s knjižničarkom Iskrom Petak te stručnim osobljem Knjižnice učenici razgledali 3. kat s Čitaonicom društveno-humanističkih znanosti i 4. kat u kojemu je Čitaonica za prirodne i primijenjene znanosti. Isto tako, vidjeli su i profesorske čitaonice, jedan od dva kata spremišta u kojemu je pohranjena sva građa, upoznali se sa zanimljivim načinom transporta građe po Knjižnici te s poviješću i zanimljivim arhitektonskim rješenjima knjižnice za 21. stoljeće. Učenici su također doznali korisne informacije o radnom vremenu, upisima, posudbi građe, radu u čitaonicama, časopisima, novinama i zbirkama građe posebne vrste koje Knjižnica posjeduje i koje se mogu koristiti u njezinim prostorima. Nadamo se da su ovim posjetom učenici stekli dobar uvid u NSK te da će koristiti njezine usluge tokom studiranja.

I na kraju, u organizaciji pedagoginje Nadice Levanić, učenici su obišli Smotru Sveučilišta u Zagrebu u Studentskom centru gdje su na jednom mjestu mogli doznati sve o fakultetima zagrebačkog Sveučilišta koje će većina njih upisati. Tamo su od sadašnjih studenata mogli doznati sve o upisima, uvjetima i načinima rada na pojedinim fakultetima te sa sobom ponijeti korisne brošure i podsjetnike.

Nadamo se da su se svi dobro zabavili, a prije svega naučili i doznali nešto novo i korisno.

{gallery}547{/gallery}