Predavanje Savjeta mladih Grada Lepoglave

09.10.2017.  -  Napisala  Iskra Petak

Učenici četvrtih razreda Gimnazije prisustvovali su zanimljivom predavanju i radionici koju su za njih održali članovi Savjeta mladih Grada Lepoglave. Oni su učenike upoznali sa svojim djelovanjem te ih pozvali na uključivanje u rad takvih udruga na područjima njihovih gradova i općina. Isto takvo predavanje uskoro će biti održano i za učenike trećih i četvrtih razreda Ekonomske škole.

Savjeti mladih općenito zastupaju interese mladih, iniciraju donošenje odluka, programa i drugih aktata za unapređivanje položaja mladih, sudjeluju u radu gradskih vijeća, potiču informiranja mladih o svim pitanjima značajnim za unaprjeđivanje položaja mladih, međusobnu suradnju savjeta mladih u Republici Hrvatskoj te suradnju i razmjenu iskustava s organizacijama civilnog društva i odgovarajućim tijelima drugih zemalja...

Budući da su interesi mladih ljudi itekako bitni, nadamo se da su predstavnici Savjeta mladih Grada Lepoglave, uspjeli zainteresirati i potaknuti naše učenike da se uključe i aktivno sudjeluju u stavarnju boljih uvjeta za mlade na našem području!