Održano Državno natjecanje "Čitanjem do zvijezda"

26.04.2017.  -  Napisala  Iskra Petak

I ove smo godine imali predstavnice na državnoj razini natjecanja u znanju i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda". Natjecanje se održavalo on-line, 25. travnja, a pristupilo mu je ukupno 155 učenica i učenika iz mnogih škola diljem zemlje.

Naše učenice, Rebeka Škoda (2.g1) i Sara Pehnec (4.g2) osvojile su 17., odnosno 18. mjesto, što veseli budući da natjecanju pristupaju uglavnom samo pravi ljubitelji čitanja, koji uz obaveze u školi i puno lektire, trebaju pročitati još četiri zadana naslova (od čega je samo jedan naslov lektirni), znati sve o piscima, prevoditeljima, eventualnim ilustratorima, a zastupljena su i pitanja iz opće kulture tako da je natjecanje doista širokog obujma. Mentorica je Iskra Petak.

Čestitke!