Napomena

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/405

Matematičari uspješni na Festivalu matematike Varaždinske županije

24.04.2017.  -  Napisala  Iskra Petak

Za vrijeme proljetnih praznika, 21.travnja 2017. godine održan je Festival matematike Varaždinske županije u prostorima Gospodarske i Strukovne škole te Druge gimnazije u Varaždinu. Više od tisuću sudionika iz Krapinsko-zagorske, Požeško-slavonske, Vukovarsko-srijemske, Osječko-baranjske, Međimurske i Varaždinske županije te Grada Zagreba sudjelovalo je na 3. Festivalu matematike Varaždinske županije čija je tema bila "Varaždinska županija – jučer, danas, sutra".

Učenici naše škole, natjecali su se ekipno, pojedinačno i u prezentacijskom dijelu. Krenimo redom s izvrsnim rezultatima naših učenika. U kategoriji pojedinačnog natjecanja, učenik trećeg razreda gimnazije Benyamin Taourirt osvojio je prvo mjesto. Ukupno su se natjecala 22 učenika. Bravo Benyamine! U kategoriji ekipnog natjecanja, ekipa JULIJA u sastavu: Benyamin Taourirt (voditelj ekipe, 3.razred gimnazije), Ivan Juren (4. razred gimnazije), Dominik Bek (2. razred gimnazije) i David Paska (1. razred gimnazije) osvojila je odlično treće mjesto u konkurenciji od 44 ekipa Srednjih škola. Bravo za ekipu JULIJA! Učenica 3. razreda ekonomske škole Lorena Štabi natjecala se u prezentacijskom dijelu te osvojila također izvrsno treće mjesto. Lorena je predstavila svoj rad pod nazivom „SA(N)JAM ORIGAMI“, što je zapravo i njezin hobi kojim se bavi već četiri godine. Bravo Lorena! Svi učenici nagrađeni su medaljama i knjigama, a ekipa JULIJA osvojila je i pehar.

Također, želimo čestitati i našim ostalim učenicima koji su se natjecali i sudjelovali na Festivalu te pokazali koliki su ljubitelji matematike. To su: Ivan Sedlanić (4.razred gimnazije), Borna Zbodulja (4.razred gimnazije), Mihael Rodek (3. razred gimnazije) i Luka Friščić (1. razred gimnazije). Isto tako, bravo i za Ivanu Dukarić i Petru Murić, učenice drugog razreda gimnazije, koje su prezentirale svoj rad „ π, π LAND“.

Naše učenike u radu potiču i prate njihove nastavnice, Marica Dolenec-Jurinić, Petra Hiržin, Dubravka Držaić-Taourirt i Marina Kušen koje gradivo matematike pokušavaju približiti svima i prikazati kako i matematika itekako može biti kreativna i zanimljiva.

Velike čestitke organizatorima Festivala - Varaždinskoj županiji i Centru izvrsnosti iz matematike Varaždinske županije koji su ovim Festivalom uspjeli razbiti famu o matematici kao nečemu groznom, što je i njegova bit, kako je poručio voditelj Centra izvrsnosti iz matematike, prof. Branko Topić.

Petra Hiržin, nastavnica matematike

{gallery}405{/gallery}