Festival matematike Varaždinske županije

12.04.2017.  -  Napisala  Iskra Petak

I ove godine učenici naše škole sudjeluju na Festivalu matematike Varaždinske županije koji će se održati 21.travnja 2017. godine s početkom u 10 sati u Gospodarskoj školi Varaždin. Ponovno jedna velika smotra matematičkog znanja, vještina, stvaralaštva, kreativnosti i inovativnosti učenica i učenika osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske.

Na Festivalu će se natjecati dvije ekipe. Ekipu MILIGRAM čine: Ivan Sedlanić (voditelj ekipe, 4. razred gimnazije), Borna Zbodulja (4. razred gimnazije), Mihael Rodek (3. razred gimnazije) i Luka Friščić (1.razred gimnazije). Ekipu JULIJA čine: Benyamin Taourirt (voditelj ekipe, 3.razred gimnazije), Ivan Juren (4. razred gimnazije), Dominik Bek (2. razred gimnazije) i David Paska (1. razred gimnazije).

Isto tako, učenice 2. razreda gimnazije, Ivana Dukarić i Petra Murić, te učenica trećeg razreda ekonomske škole Lorena Štabi pozvane su na predstavljanje svojih radova. Ivana Dukarić i Petra Murić predstavit će se prezentacijom „π, π LAND“, a Lorena Štabi „Sa(n)jam origami“.

Učenici 3. razreda gimnazije, Benyamin Taourirt i Mihael Rodek okušat će se i u pojedinačnom natjecanju.

Našim matematičarima želimo puno uspjeha na Festivalu matematike Varaždinske županije.

Petra Hiržin, nastavnica matematike