Škola traži povećanje upisne kvote za metalska zanimanja

03.03.2017.  -  Napisala  Iskra Petak

Naša ravnateljica mr.sc. Lidija Kozina prisustvovala je sastanku s predstavnicima svih velikih metalskih tvrki ivanečkog kraja koji se održao 24. veljače u ivanečkoj Gradskoj vijećnici. Povod sastanku s predstavnicima tvrtki, gradonačelnikom Miloradom Batinićem i mnogim drugim uključenim u aktualnu problematiku, bio je kronično pomanjkanje stručne radne snage na tržištu, a koju bi Srednja škola Ivanec u budućnosti mogla ponuditi ukoliko resorno ministarstvo odobri povećanje upisne kvote za metalska zanimanja koja škola već obrazuje (CNC operater i strojobravar), ali i za verifikaciju novih metalskih i strojarskih struka.

Na spomenutom je sastanku rečeno kako je Grad Ivanec spreman stipendirati učenike u tim zanimanjima, a na poslodavcima je da daju svoju potporu Školi i učenicima u naukovanju i budućem zapošljavanju u struci.

O čemu je se sve raspravljalo na ovom sastanku možete pročitati na web stranicama Grada Ivanca ondnosno na ovoj poveznici.