Gledali smo La La Land

16.02.2017.  -  Napisala  Iskra Petak

Prošlog su petka, 10. veljače, naši učenici i nastavnici imali priliku posjetiti novootvoreno Kino Ivanec i uživati u projekciji hvaljenog filma "La La Land".

Ispunivši gotovo čitavo kino, uz svima nam omiljene kokice, dva smo sata uživali u odličnoj glumačkoj izvedbi Emme Stone i Ryana Goslinga te u njihovoj ljubavi prema umjetnosti - glumi i jazzu, životu te njihovoj ljubavnoj priči.

La La Land je moderna ljubavna priča majstorski napravljena kao oda glamuru i emocijama iz filmskih klasika. Priča je to o susretu mladića i djevojke i njihovoj težnji da uspiju u gradu slavnih – jazz pijanist i nadobudna glumica odbacuju svakodnevne običaje i kreću na nesputano plesno i glazbeno putovanje upustivši se u ljubavnu aferu koja će im promijeniti živote. Film počinje tamo gdje sve inače počinje u L.A.-u: na ulici. Tu Sebastian (Ryan Gosling) susreće Miu (Emma Stone), u prometnom kolapsu uz iritantno trubljenje koje simbolizira kaos njihovih života.

Oboje su fokusirani na jedva ostvarive snove koji su životna snaga tog grada: Sebastian koji pokušava ljude zainteresirati za klasični jazz u 21. stoljeću i Mia koja želi rasturiti barem jednu audiciju. No nitko od njih nije očekivao da će njihov susret biti sudbonosan i odskočna daska za ono što kao pojedinci nisu mogli ostvariti. Njihove odluke i postupci koje čine za ostvarenjem svojih snova uvode nas u zanosan svijet u La La Landu koji nam uz pomoć svijetla, boje, zvuka, glazbe i teksta pokazuje put do sreće kojoj svi mi težimo…i bol zbog neostvarenih želja koje nikada nećemo prežaliti. (Večernji list)

Mjuzikl koji je do sada pokupio mnogobrojne nagrade - od sedam Zlatnih globusa u svih sedam kategorija za koje je bio nominiran (za najbolju komediju ili mjuzikl, najbolji scenarij, najboljeg redatelja, najbolju glazbu i najbolju originalnu pjesmu te za najbolju žensku i mušku ulogu), preko nekoliko BFCA-ovih nagrada po izboru kritičara, zatim nekoliko nagrada Britanske akademije filmske i televizijske umjetnosti i mnogih drugih pa sve do nominacija za prestižne nagrade Oscar i Zlatni lav, nesumnjivo je trebalo pogledati, doživjeti, naježiti se i na kraju, pustiti koju suzu te se osobno uvjeriti da su sve nagrade i nominacije stigle u prave ruke.

lala