Napomena

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/356

Zbog izvrsnih rezultata u jezičnim natjecanjima, Školu posjetili organizatori iz Chech-us agency

06.02.2017.  -  Napisala  Iskra Petak

Naši su se učenici ove godine po prvi puta imali priliku okušati u međunarodnim online natjecanjima u znanju njemačkog i engleskog jezika kao stranog jezika te su postigli izvrsne rezultate zbog kojih su sami organizatori natjecanja iz Chech-us agency, Jindrich Josifek i Premysl Piskač, posjetili Školu, održali prezentaciju te uručili priznanja i nagrade učenicima, mentorima i Školi.

Natjecanje Best in Deutsch održalo se 23. studenog 2016. godine, a u njemu je sudjelovalo oko 3 000 učenika iz preko 200 škola diljem Europe. Iz naše je škole sudjelovalo 12 učenika koji su postigli izvrsne rezultate te je, zahvaljujući njima, Škola osvojila visoko 2. mjesto u Europi. Učenica Klara Čorko iz 2.g1 razreda osvojila je 15. mjesto te je po rezultatima najbolja od svih 85 hrvatskih natjecatelja! Po svojim su se rezultatima također istaknuli i Dominik Bek iz 2.g1, Mirjana Lazar iz 3.g2 i Benyamin Taourirt iz 3.g2.

U natjecanju Best in English ove je godine sudjelovalo sveukupno 15 107 učenika iz 400 škola iz 28 različitih europskih zemalja. Natjecanje se održalo 30. studenog 2016., a iz naše je škole sudjelovalo 40tak učenika od 1. do 4. razreda. Matija Pečevski, učenik 4.g1 razreda, zauzeo je visoko 46. mjesto, čime je zauzeo 2. mjesto među učenicima iz Hrvatske. Dokaz da su i ostali učenici postigli vrlo dobre rezultate je i činjenica da smo se kao škola plasirali na 11. mjesto.

Ovim natjecanjem kojega organiziraju češke agencije Institute for Competencies Development i Chech-us agency učenici su mogli procijeniti vlastito znanje i sposobnost uporabe engleskog i njemačkog jezika, ali i usporediti sami sebe s europskim vršnjacima pa vjerujemo da će se, potaknuti izvrsnim rezultatima, natjecati i sljedeće godine!

Čestitke učenicima i njihovim mentorima!

{gallery}356{/gallery}