Postignuti odlični rezultati i u natjecanju "Best in English"

29.12.2016.  -  Napisala  Iskra Petak

Kao što znate, ove godine učenici naše škole sudjelovali su po prvi puta na online natjecanju Best in English održanom 30.11.2016. Na ovom natjecanju koje organizira češka agencija „Check Us“ sudjelovalo je sveukupno 28 država, s 15 107 učenika iz 683 škole. Pri obradi rezultata, rezultati učenika iz Češke prikazani su posebno, a rezultati svih ostalih 8104 učenika iz 373 škole iz 27 zemalja u zasebnoj tablici. Hrvatska je po broju škola i učenika koji su sudjelovali na natjecanju na vrlo visokom 4. mjestu, sa 791 učenikom iz 33 škole.

Iako ove godine učenici naše škole nisu među prvih 20 učenika koji su osvojili nagrade, zaista smo ponosni na uspjehe svih njih, a posebno na učenika koji je ostvario najbolji rezultat među njima. To je Matija Pečevski, učenik 4.g1 razreda, koji je zauzeo visoko 46. mjesto s ostvarenih 118.5 od mogućih 124 boda, čime je zauzeo 2. mjesto među učenicima iz Hrvatske! Dokaz da su i ostali učenici postigli vrlo dobre rezultate je i činjenica da smo se kao škola plasirali na 82. mjesto.

Stoga se ponosimo i čestitamo svim učenicima koji su sudjelovali i nadamo se da će se natjecati u još većem broju i sljedeće godine, te pokazati svoje znanje i ostvariti još bolje rezultate.

Aktiv profesora engleskog jezika