Izvrsni rezultati u natjecanju "Best in Deutsch"

28.12.2016.  -  Napisala  Iskra Petak

23.11.2016. učenici Srednje škole Ivanec sudjelovali su u prvom međunarodnom online natjecanju u znanju njemačkog jezika kao stranog jezika pod nazivom „Best in Deutsch“ te postigli izvrstan uspjeh ekipno osvojivši ukupno 2. mjesto od preko 200 škola. Natjecanje je organizirano po uzoru na natjecanje „Best in English“ koje se održava već duži niz godina, a naše učenike pripremao je profesor Jurica Oreški.

U natjecanju je sudjelovalo gotovo 3000 učenika između 14 i 19 godina iz 165 čeških, 32 slovačke, 8 hrvatskih, 2 mađarske te po 1 slovenske i estonske škole.

Naročito smo ponosni na uspjeh naših učenika: Klare Čorko iz 2.G1 razreda koja je osvojila ukupno 15. mjesto i nagradu, a istaknimo da je najbolja od svih 85 natjecatelja iz Hrvatske. Učenici Dominik Bek iz 2.G1 na 21. mjestu te Mirjana Lazar iz 3.G2 na 28. mjestu također su odmah nakon Klare najbolje plasirani učenici iz Hrvatske.

Ekipno osvojenom 2. mjestu Srednje škole Ivanec pridonijeli su i izvrsni rezultati Benyamina Taourirta i Tea Prekrita.

Konačni poredak škola i učenika možete vidjeti na:  http://bestindeutsch.org/ergebnisse/

Čestitamo svim učenicima na sudjelovanju te postignutim rezultatima!