Napomena

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/320

Održana promocija Jarilika autora Matije Severa

10.11.2016.  -  Napisala  Iskra Petak

Mjesec hrvatske knjige obilježili smo 4. studenog, promocijom romana Jarilike autora Matije Severa.

U amfiteatru ispunjenom učenicima i nastavnicima, Matija nam je ukratko prepričao radnju romana te strpljivo odgovarao na sva pitanja koja smo mu postavljali. Tako smo doznali odakle mu uopće ideja za pisanje takve vrste romana, gdje je crpio inspiraciju za zanimljive likove, koliko mu je vremena oduzelo proučavanje i pisanje, kako je to utjecalo na njegovo školovanje budući da je u vrijeme pisanja romana bio učenik naše škole...

Profesorica Ružica Žunar lijepo je govorila o Matiji kao samozatajnom i tihom učeniku koji ju je na kraju četvrtog razreda ugodno iznenadio donijevši joj svoj roman da ga pročita i kaže svoje mišljenje. Ela, Barbara i Kristijano, kao glumci istoimenog filma nastalog prema Matijinom romanu, pročitali su ulomak kojim smo željeli zaintrigirati učenike da što prije krenu s čitanjem romana.

Radi se o romanu povijesne, pustolovno-fantastičke tematike koja je kao takva jako bliska mladim naraštajima koji su odlično prihvatili knjigu kao i našeg mladog autora kojemu smo zaželjeli da nas za koju godinu opet razveseli s promocijom nove knjige!

{gallery}320{/gallery}