Hello from Canada!

21.10.2016.  -  Napisala  Iskra Petak

Prije nekog vremena kratkim mailom nam se javila Emma Biškup, učenica koja je dobila stipendiju na United World Colleges u Kanadi te je od rujna ove godine svoj 3.g1 razred zamijenila nekim novim prijateljima. Da joj je lijepo i da joj školski prijatelji (ali i profesori!) nedostaju, možete pročitati u njezinom pismu...

Dragi moji,

Evo prošlo je nekoliko tjedana nastave i za sad sam jako zadovoljna kak sve funkcionira. Predmeti su jako zanimljivi i dinamični. Često radimo pokuse i prezentacije, a ono kaj mi se najviše sviđa je to da nas profesori na svakom satu potiču na diskusije tak da uvijek možemo reći svoje mišljenje o nekom problemu. Vrijeme nakon nastave je isto popunjeno tak da se kroz cijeli tjedan bavim svojim aktivnostima, a to su: astronomija, ukrajinski ples, rugby. Nakon toga imam slobodno vrijeme tak da mogu učiti ili se družiti s drugima. Društvo je tu potpuno drugačije od onog u Hrvatskoj. Prevladavaju druge teme, drugi načini zabave i mogu reći da sam s tim stvarno oduševljena.

Sve u svemu, stvarno sam sretna i pokušavam iskoristiti ovu priliku nabolje kaj mogu.

Naravno, nisam zaboravila na vas. Svaki dan se sjetim svoje škole i svih vas koji ste dio nje. Zato vas sve puno pozdravljam, znajte da mi falite, ali da ste i vi zaslužni za to kaj sam sad tu.

Evo toliko od mene za sad. Šaljem vam i nekoliko slikica tak da vidite kak uživam.

Puno pusa i pozdrava iz Kanade,

Emma

ema11