Obilježeni Dani kruha i Dani zahvalnosti za plodove zemlje

19.10.2016.  -  Napisala  Iskra Petak

Svake godine u listopadu prigodnim programom obilježavamo Dane kruha i Dane zahvalnosti za plodove zemlje.

Tako smo u petak 14. listopada prisustvovali kratkom programu kojega je i ove godine osmislila prof. biologije Bisreka Štrlek te uživali u mirisima i okusima domaćih kolača, peciva, kruha koje su pripremile naše učenice i učenici te njihove majke i bake. Želeći naglasiti važnost kruha kao svakodnevne namirnice koju često uzimamo zdravo za gotovo, zajedno sa svim drugim obiljem hrane koju svakodnevno blagujemo, Ivana, Sara i Adrian skrenuli su nam pozornost i na one koji su gladni. Milijuni djece i odraslih svakodnevno gladuju u područjima pogođenim stalnim ratnim sukobima, u izbjeglištvu, u nerazvijenim zemljama...

Upravo zato i slavimo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje - da budemo zahvalni na svemu što imamo, ali i da se posebno sjetimo mnogih oko nas koji možda nemaju, da podijelimo s njima, kao što su ovaj put to učinile učence i učenici 3.g1, 3.g2, 3.g3, 3,e1, 4.g1, 4.g2, 4.g3, 4.e1 i 4.e2 razreda. Na kraju programa, nazočnima se blagoslovom i prigodnom porukom obratio i župni kapelan Petar Mlakar, a potom je uslijedilo obilaženje stolova i degustacija domaćih kolača i peciva.

P1018892  P1018910

Ostale fotografije možete vidjeti u Fotogaleriji!