Ispiši ovu stranicu

Učenici u ulozi turističkih vodiča upoznali ljepote Ivanca

25.05.2026.  -  Napisala  Iskra Petak
Tekst:   /  

Učenici 2. razreda obrazovnog smjera Ekonomist sudjelovali su 13. i 20. svibnja u izvanučioničkoj nastavi iz predmeta Osnove turizma tijekom koje su upoznavali turističke posebnosti grada Ivanca i njegove okolice.

Preuzimajući ulogu turističkih vodiča, učenici su predstavljali prirodne i društvene turističke atrakcije ivanečkog kraja te posjetitelje upoznavali s kulturnom i povijesnom baštinom grada. Kroz praktičan rad razvijali su komunikacijske i prezentacijske vještine, učili o važnosti turizma za lokalnu zajednicu te stjecali vrijedno iskustvo u vođenju turističkih grupa.

Ovakav oblik nastave još se jednom pokazao kao izvrstan način povezivanja teorijskog znanja s praktičnim iskustvom te poticanja aktivnog i suradničkog učenja.

Petra Županić, nastavnica ekonomske grupe predmeta

 

Pročitano 5 puta