Dan ispunjen znanjem i inovacijama

25.04.2024.  -  Napisala  Iskra Petak

Dan ispunjen znanjem i inovacijama proveli su učenici četvrtih razreda gimnazije koji su u sklopu terenske nastave iz fizike posjetili Nuklearnu elektranu Krško i Centar svemirskih tehnologija Noordung u susjednoj Sloveniji. U Kulturnom domu Krško učenici su pogledali informativni film, slušali zanimljivu prezentaciju, a koristeći makete i računalne simulacije upoznali različite aspekte rada elektrane. Razgovarali su s predstavnikom Elektrane i učili o važnosti nuklearne energije za našu budućnost. Nakon toga, autobusima su razgledali samu elektranu, dobivajući uvid u njezinu impresivnu infrastrukturu i funkcionalnost.

U Centru svemirskih tehnologija Noordung učenici su otkrivali tajne Svemira - saznali su kako žive astronauti, razgovarali s robotom Vita te sudjelovali u radionici Biosfera na kojoj su izradili makete kuća za život na Mjesecu.

Helena Galić, prof.