Održana HAK-ova edukacija „KLIK - navika odgovornog ponašanja u prometu"

11.04.2024.  -  Napisala  Iskra Petak

Dugogodišnju suradnju s Hrvatskim autoklubom nastavili smo i ove školske godine kroz preventivno-edukativni program „KLIK – sigurnosni pojas – navika odgovornog ponašanja u prometu“ koji se provodi u sklopu Nacionalnog plana sigurnosti cestovnog prometa Republike Hrvatske od 2021.-2030. godine.

Učenicima je kroz edukaciju stručnjaka Ureda sigurnosti cestovnog prometa osviještena važnost korištenja sigurnosnog pojasa u vožnji, a kroz mnoge kratke filmove i svjedočanstva koja su prikazana mogli su se uvjeriti kako pojas doista spašava život i pri malim brzinama. Također, učenici su imali priliku isprobati virtualne naočale koje simuliraju percepciju osobe pod utjecajem alkohola i narkotika te simulator prevrtanja automobila koji im se sigurno najviše svidio.

Vjerujemo da su učenici ovom edukacijom usvojili mnoge važne vještine odgovornog i sigurnog ponašanja u prometu koje su im potrebne kao svakodnevnim sudionicima u prometu.