"Štedi, uloži i život posloži!" - financijska pismenost za mlade

19.03.2024.  -  Napisala  Iskra Petak

Povodom Svjetskog tjedna novca (18. - 23.3.2024.) Ministarstvo financija organiziralo je događaj „Štedi, uloži i život posloži!“  koji se odvijao u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu a  namijenjen je srednjoškolcima i studentima koji žele naučiti nešto više o poduzetništvu, investiranju, financijskoj pismenosti i zaštiti od financijskih prijevara. Naši učenici 3. razreda ekonomske škole događaj su pratili uživo preko You Tube kanala, a on sastojao se od tri dijela:

• razgovor s mladim poduzetnikom Albertom Gajšakom koji je kroz svoje iskustvo objasnio koliko je financijska pismenost bitna za uspješno snalaženje u poduzetničkim vodama
  • mala škola investiranja – predavanja o najvažnijim znanjima potrebnim za sigurno investiranje: kako ovladati osobnim financijama da uštedite novac koji želite investirati do procesa i ispravnih odluka vezanih uz investiranje te na kraju kako izbjeći zamke raznih financijskih prijevara
  • kviz znanja od 20 pitanja za sudionike u aplikaciji AhaSlides, u kojoj su učenici mogli provjeriti svoje znanje o financijskoj pismenosti.

Valentina Šantalab Martan

štedi