Održan „Week 6“, tjedan cjelovite seksualne edukacije

15.02.2024.  -  Napisala  Iskra Petak

U tjednu od 5. do 9. veljače u našoj se školi održao „Week 6“, tjedan cjelovite seksualne edukacije. Psihologinja Tea Košić i pedagoginja Anja Rutić održale su radionice koje su obuhvatile teme iz područja seksualnosti. Učenici od 1. do 4. razreda sudjelovali su na blok satu radionica. Radilo se o cjelovitom pristupu seksualnosti, s naglaskom na psihološke i socio-emocionalne čimbenike seksualnosti uz one fiziološke.
Cilj ovakve sveobuhvatne seksualne edukacije je osnažiti mlade da formiraju pozitivne stavove o seksualnosti kao važnom djelu vlastitog identiteta te zdravim vezama i intimnosti. Također, cilj je steći ili osnažiti vještine komuniciranja, samostalnog i odgovornog donošenja odluka o seksualnom ponašanju i seksualnom zdravlju. Konačno, cilj je omogućiti sigurno i prirodno razumijevanje vlastite seksualnosti, preuzimanje odgovornosti za svoje seksualno ponašanje, prava i reproduktivno zdravlje te poštivanje istog kod drugih.

Anja Rutić